سلام ، وقت بخیر از خدمت شما سوالی داشتم، چرا دولت آقای روحانی تیم شهید احمدی روشن را از فعالیت هسته ای اخراج کردند؟ لطفا توضیح بفرمائید؟آیا شهدای هسته ای راه را اشتباه می رفتند؟

پاسخ از سایت مشاوره و پاسخگویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

(پرسمان:WWW.PORSEMAN,ORG):

دانشجوی گرامی ضمن تشکر از تماس شما با این مرکز ، آنچه در مورد اخراج دوستان شهید احمدی روشن در رسانه ها انعکاس یافته است مطالبی است که پدر این شهید بزرگوار حداقل دو بار در سطح رسانه های عمومی در باره آن صحبت کرده اند و حتی گفته می شود علت عدم حضور خانواده این شهید در دیدار با رئیس جمهور محترم اعتراض به این موضوع بوده است . بر این اساس همانگونه که نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفته است : «شهید احمدی‌روشن افرادی را در دوره‌ای که صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نبود، به سازمان می‌برد یعنی افرادی از طرف دوستان شهید احمدی روشن به این سازمان برای همکاری معرفی می‌شوند و با وی کار می‌کنند.
       ... پس از شهادت شهید احمدی‌روشن و برعهده گرفتن مسئولیت ریاست سازمان انرژی اتمی توسط صالحی، تعدادی از افرادی که شهید احمدی روشن به سازمان آورده بود، توسط صالحی از سازمان انرژی اتمی اخراج می‌شوند.»(خبرگزاری خانه ملت ، http://www.icana.ir/Fa/News/242273 )
      بنابر این شواهد حاکی از این است که ظاهرا اصل خبر صحت دارد و چنین اتفاقی رخ داده است . اما اینکه این افراد واقعا به چه دلیل از این سازمان اخراج شده اند ؟، چه تعداد بوده اند ؟، آیا از عناصر تاثیر گذاری که در زمینه پیشرفت های هسته ای همچون رساندن ایران به توانایی غنی سازی 20 درصد فعالیت داشتند هم در میان این جمع بوده است و یا صرفا همکاران عادی آن شهید بوده اند ؟ آیا صرفا به خاطر نقل و انتقالات اداری که معمولا پس از جابجایی مسئولان تبدیل به امری عادی شده است این نقل و انتقالات صورت گرفته است و در واقع یک نقل و انتقال بوده است و نه اخراج و یا اینکه با اهداف خاصی واقعیتی به نام اخراج صورت گرفته است ؟ و سوالات دیگر مواردی می باشد که به دلیل اینکه ما اطلاعی از آن نداریم نمی توانیم قضاوت درستی در باره آن داشته باشیم و تاکنون هیچ مقام مسئولی نیز در این زمینه توضیح نداده است تا وارد بودن یا نبودن توجیهاتشان را مورد ارزیابی قرار دهیم .
      با این حال آنچه مهم است بدانیم این است که حتی اگر چنین اتفاقی رخ دهد و حتی اگر همه همکاران شهدای هسته ای از سازمان انرژی اتمی اخراج شده باشند به معنای اشتباه بودن راهی که آن شهیدان پیموده اند نمی باشد و شاهد آن هم ترسی بود که دشمنان نظام اسلامی از این عزیزان و سایر فعالان هسته ای کشورمان دارند و به همین دلیل نیز آنها را هدف تیر کینه های خود قرار داده اند . به هر حال شهدای هسته ای جز تلاش برای پیشرفت کشور و رسیدن به قله های کمال ، هدفی دیگر نداشتند و به همین دلیل مورد تجلیل رهبران نظام جمهوری اسلامی از جمله مقام معظم رهبری قرار گرفتند به طوری که مقام معظم رهبری هم در منزل این شهدا حضور پیدا کردند ، هم پیام های تسلیت صادر کردند و هم اینکه به مناسبت های مختلف از حماسه هایی که این شهیدان بزرگوار خلق کردند یاد کردند (به عنوان مثال رک : شهدای هسته ای از منظر ولایت ، سایت راسخون ، http://rasekhoon.net/article/show-106389.aspx ) که نشان از این داشت که کاری که آنان انجام دادند دست کمی از حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس نداشت . همچنین خانواده های این شهدا بارها از سوی رئیس جمهور جدید آقای روحانی نیز مورد تمجید و تقدیر قرار گرفتند که آخرین مورد آن به دیدار ایشان با خانواده های این شهدا باز می گردد و امید است با پیگیری هایی که از سوی پدر شهید احمدی روشن در باره موضوع اخراج همکاران آن شهید از سازمان صورت گرفته و نامه نگاری هایی که در این زمینه خطاب به رئیس جمهور محترم انجام شده و نیز برخی پیگیری هایی که از سوی مجلس شورای اسلامی در حال انجام است ، این سازمان پاسخ مناسبی به این موضوع دهد و مانع از بروز شائبه ها و شایعه ها در این زمینه شود .