اطلاعاتی در مورد حضرت آیت الله حاج شیخ محمد اسماعیل کوهستانی حفظه الله فرزند برومند حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ محمد کوهستانی رحمت الله علیه می خواستم و خواهشا از کرامات فرزند ایشان اطلاعاتی دارید بفرمایید.

پاسخ از مشاوره و پاسخگویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه

پرسمان:www.porseman.org):

 

ایشان مسئول حوزه علمیه کوهستان می باشد و وطلابی راتربیت می کنند بعضی از سخنان ایشان درجمع دانشجویان چنین است :

 

ضمن بیان اینکه تمام انبیا از خدا پرستی صحبت می کنند گفت قرآن کاملترین کتاب آسمانی ما انسانهاست برای کسانی که در حال کسب علم و ملتی که در حال تسخیر فضا هستند همه و همه از این کتاب آسمانی پیروی می کنند.

 

در ادامه در جمع دانشجویان افزود مدت ده سال آیت الله کوهستانی و آیت الله آملی با هم در نجف تحصیل می کردند ایشان افزودند که از لحاظ علمی ما نیاز به استاد نداریم ولی از نظ راخلاق به استاد نیاز داریم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان باید در محیط مدرسه خود را بسازند گفت روحانیت شغل نیست و مرحوم کوهستانی چیزی که برایش خیلی مهم بود رعایت ادب بود.

 

وی در ادامه داستانی را در مورد پدر بزرگوارش حضرت آیت الله کوهستانی از زبان والده گرامیش نقل نموده و گفتند: شخصی ساعت دو نیمه شب در خانه آن مرحوم را زدند مادرش در را باز کردند و آن مرد گفت می خواهم آقا را زیارت کنم مادر آن مرحوم گفت آقا خوابیده است بعد از چند دقیقه آن مرحوم از پله ها پایین آمدند و به مادرشان گفتند که مادر جان دیگر شما به من نگویید آقا و این نشان دهنده ادب و تربیت ناب آنمرحوم است.

 

ایشان در ادامه ضمن توصیه به دوری از دنیا طلبی و وابستگی به دنیا افزودند: مشکلاتی که اکنون دامن گیر جامعه ما شده تجمل گراییست و این خسران بسیار بزرگی می باشد و به فرموده پدر بزرگوارش که فرمودند من پیش هیچ امامی نرفتم مگر که از او خواستم که هنگام مرگ به دادم برسد.

 

ایشان نعمت ولایت و رهبری را برای جامعه اسلامی ایران بسیار گرانقدر دانسته و گفتند از این فرصت الهی باید برای نسلهای بعدی استفاده کنیم.