به نظر شما چه عواملی باعث شده که کشورهای آمریکا، انگلیس و اسرائیل، متاسفانه اینق

به نظر شما چه عواملی باعث شده که کشورهای آمریکا، انگلیس و اسرائیل، متاسفانه اینقدر در جنگ نرم علیه ایران موفق بودن؟ الان با ماهواره و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تونستن خیلی افراد رو به گناه بکشونن و خانواده‌ها و جوانان رو نابودکنن

http://www.x-shobhe.com:

جنگ نرم و سخت، یا حتی جنگ اقتصادی و نظامی صهیونیسم بین‌الملل، اختصاص به ایران ندارد، یک جنگ سراسری است که حتی علیه مردم خودشان نیز با شدت و سرعت بیشتری در جریان می‌باشد.

پس، نمی‌توان دو، پنج یا ده علت را بر شمرد و گفت: "علل این است" – علت اصلی این است که قدرت سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای، علمی و نظامی دست آنهاست و بنای فروپاشی و تجزیه‌ی بسیاری از کشورها و از جمله ایران را دارند.

شاید اگر بخواهید در بررسی علل ریشه‌یابی کنید، به چند قرن وحشی‌گری و تهاجم از یک سو – رشد علمی و ابزاری آنها از سوی دیگر – تقویت بنیه اقتصادی با استعمار کشورها از سوی دیگر ... و خواب سران ملت‌ها و خواب کردن ملت‌هایشان از سوی دیگر برسید.

آن موقعی که پادشان ایران و سایر کشورهای اسلامی، آسیایی و ...، دبنال خوشگذرانی و حمام در شیر الاغ با زنان بودند و برای یک فاحشه اروپایی و کمی پول برای خزانه و جهت خوشگذرانی بیشتر، حتی خاک کشورشان را دو دستی تقدیم می‎کردند، آنها به دنبال رشد علمی، اقتصادی، نظامی و سیطره بر جهان بودند.

لابی صهیونیسم:

مسئله لابی صهیونیسم، تصاحب منابع و ثروت‌های جهانی، گستره‌ی سلطه ... و نیز زنجیره‌ی رسانه‌های صهیونیستی، بسیار گسترده‌تر از آن است که گمان کنیم مسئله فقط القای چند خبر دروغ به زبان فارسی یا پخش چند شو یا فیلم مستهجن برای تهاجم فرهنگی به ایرانیان می‌باشد.

آیا گمان می‌شود که در تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، نقش دانشگاه‌ها و مدارس – کتاب‌ها – اساتید و آموزگاران وابسته و یا بی‌هویت – خانواده‌‌های بی‌فکری که گمان می‌کنند به خاطر غرب زدگی‌شان، خیلی هم روشنفکر هستند و ...، کمتر از رسانه‌های زنجیره‌ای و شبکه‌های اجتماعی می‌باشد و یا گمان می‌شود که مخاطب این شبکه‌های تلویزیونی یا اینترنتی، فقط مردم ساده و عوام هستند؟!

جمهوری اسلامی ایران:

اتفاقاً موفقیت سلطه‌ی صهیونیسم بین‌الملل به سردگی و نقش‌آفرینی امریکا، انگلیس و اسرائیل؛ در ایرانی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، "ژاندارم منطقه" و حیات خلوت امریکا و منبع تغذیه اقتصادی و نفتی و ...، آنها و از جمله اسرائیل خوانده می‌شد، پس از انقلاب اسلامی بسیار بسیار تضعیف شد و الحمدلله شاهدیم که هر روز ضعیف‌تر می‌شود و این یک واقعیتی است که خودشان مکرر اذعان دارند.

تردیدی نیست که امریکا، انگلیس و اسرائیل، نه با رنگ پوست، مو و چشم و ابروی ما مشکلی دارند، نه با زبان و گویش ما، و نه حتی با نماز خواندن و روزه گرفتن ما – پس این همه دشمنی، جنایت، تحمیل جنگ، تحریم اقتصادی و هجمه سیاسی، امنیتی و فرهنگی و این همه ترور و تهدید برای چیست؟! برای این که سلطه‌ و مالکیت سابق خود را از دست داده‌اند. به تعبیر امام و مقام معظم رهبری، از ما سیلی خورده‌اند.

و البته این شکست و شکست‌های پیاپی دیگر، نه تنها اصلاً دلیل نمی‌شود که رضایت دهند، عقب نشینی کنند و کاری به کار ما نداشته باشند، بلکه خود سبب اهتمام بیشتر به نفوذ، نابودی و سلطه‌ی مجددشان بر این کشور و ملت می‌گردد.

منتهی از یک سو امکان حمله نظامی ندارند [وگرنه لحظه‌ای درنگ نمی‌کردند] و از سوی دیگر، حربه‌ی اقتصادی و فرهنگی و تبلیغاتی، (به تعبیر حضرت امام خمینی رحمة الله علیه)، بسیار برّنده‌تر از سلاح جنگ است، و از سوی دیگر، مملکت و نظامی که بر پایه فرهنگ و آن هم فرهنگ اسلام ناب محمدی صلوات الله علیه و آله (اسلام ولایی) استوار شده است، با جنگ و بحران اقتصادی، دچار مشکل می‌شود، اما فرو نمی‌پاشد. پس باید هجمه تبلیغاتی، جنگ روانی، شبیخون فرهنگی و مسموم کردن افکار و اعتقادات و باورها و امیدهای مردم را هدف قرار دهند.

مشکلات ما:

البته از این طرف نیز ضعف‌ها و مشکلات بسیاری وجود دارد که سبب موفقیت‌هایی برای آنان می‌گردد. ضعف‌های در سه قوه و دستگاه‌های ذیربط (سازمان‌ها و نهادهای علمی، فرهنگی، تبلیغاتی، رسانه‌ای)؛ و نیز ضعف‌هایی در اقشاری از مردم.

شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین و فاجعه‌آمیزترین ضعفی که اگر در نظام حاکمه (کم یا زیاد) ایجاد شود، عرصه‌ی تهاجم را برای دشمنان مساعدتر می‌‌نماید، «خود ناباوری و امید به لطف و محبت و یاری آنان باشد»، البته امیدی که از بی‌اطلاعی، بی‌بصیرتی، تنبلی و بی‌برنامه بودن خودشان و وحشت‌شان از قدرت‌های خارجی نشأت می‌گیرد.

بزرگ‌ترین ضعف مردم نیز می‌تواند از سستی اعتقادات – ضعف علمی و آگاهی – بی‌بصیرتی – زودباوری – احساس خود کم‌بینی – غرب زدگی – عوامی – تنبلی – تجمل گرایی – اسراف ... و خدایی ناکرده بروز خلل در "وحدت"شان باشد، که موجبات هر گونه تزلزل و نفوذی را فراهم می‌نماید.

*- چرا مقام معظم رهبری که سال‌ها درباره‌ی اهداف و مقاصد شوم مذاکره به دولت و ملت تذکر و بیداری دادند، و در دو سال اخیر، ضمن حمایت از دولت منتخب مردم، حدود و ثغور و به اصطلاح خط قرمزها را تأکید و محافظت نمودند و ...، پس از پایان مذاکرات، بدون اشاره به مفاد توافقی که دائم می‌فرمایند: «ممکن است تصویب بشود یا نشود»، تأکید دارند که "ملت باید متحد باشند"؟!

انرژی هسته‌ای، مذاکرات، مفاد توافقنامه و ...، چه ربطی به "وحدت مردم" دارد؟! پس لابد خبرهایی هست (که در سخنان اخیر نیز به آنها اشاره نمودند)، لذا مردم باید هوشیار و بصیر باشند.

*- نفوذ و گستره‌ی جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و رواج فساد و فحشا و ... نیز در نهایت به همّت دولت (اعم از سه قوه و دستگاه‌ها)، و نیز جدیت، غیرت، بصیرت و میل مردم بستگی دارد. وقتی از فساد و فحشا و رشوه و رانت و ... استقبال شد، وقتی اذهان عمومی مرعوب شد، وقتی فریب خورد و هورای بی‌جهت کشید و ...، حتماً باید منتظر عواقبش باشد.

پس اگر هر کسی خود را یک مسلمان، یک ایرانی، یک افسر یا سرباز جنگ نرم در سنگرهای فکری، علمی، فرهنگی، دینی، اقتصادی، سیاسی و ... ببیند و مردم حول محور ولایت، وحدت داشته باشند و نگذارند که به هر بهانه‌ای آنها را در مقابل هم به صف‌کشی درآورند؛ وعده نصرت الهی قطعی و حتمی است و تا کنون نیز همین تجربه را نموده‌ایم.

*- مردم بپرسند و تحقیق و مطالبه کنند که بر سر تحدید نسل (کنترل جمعیت) چه می‌آید؟ چه بودجه‌ای تصویب شده؟ در اختیار چه افراد و سازمان‌هایی قرار دارد و آنها چه می‌کنند؟ پشت پرده در خصوص رواج فرهنگ تک فرزندی یا حتی بی‌فرزندی، سقط جنین، بستن لوله‌ها و ... چه می‌گذرد؟

*- مردم بپرسند و تحقیق و مطالبه کنند که آیا مشکل کمبود آب در این مملکت، فقط به خاطر کاهش نزولات آسمانی است؟ فقط به خاطر مصرف غیر علمی و غیر مکانیزه در کشاورزی است؟ فقط به خاطر اسراف عمومی است؟ یا مشکلات دیگر و عمده‌ای نیزوجود دارد؟ آیا سرازیر شدن آبهای ورودی به ایران، هم چنان ادامه دارد؟ البته ما نمی‌گوییم ندارد، ولی مطالعه و پیگری جدی دولت و ملت را می‌طلبد. جنگ آب، حتمی است. نکند قبلاً جنگ، شکست بخوریم.

*- مردم بپرسند و تحقیق و مطالبه کنند که پس از گذشت نزدیک به چهل سال، و میلیاردها تومان و دلار هزینه، در دانشگاه‌ها [به ویژه علوم انسانی – از فلسفه و علوم سیاسی گرفته تا ارتباطات و هنر و ...] و در متون درسی و مطالعاتی و در گزنیش هیئت‌های علمی و انتخاب اساتید و ...، چه اتفاقی افتاده است؟

*- مردم بپرسند و تحقیق و مطالبه کنند که شهرداری‌ها چه می‌کنند؟ آیا مسئله فقط قطع چند درخت و ساخت چند برج و مرکز تجاری است؟ یا بافت‌ها و فرهنگ‌ها نیز دگرگون می‌شود؟ به کدام سو و چرا؟ به سر فضای سبر این مملکت چه آمده و می‌آید؟! مگر می‌شود که به همین راحتی در وسط جنگل‌ها و رودخانه‌ها و فضاهای عمومی و ریه‌های تنفسی شهرها، خانه و ویلا و برج و هتل و حتی شهرک بسازند و کسی هم نفهمد؟! یک آجر را ساعت دو بعد از نیمه شب جا به جا کنید، مأمور شهرداری با موتور می‌آید.

*- خب اگر مردم نه خودشان با فکر و بصیرت تحقیق و مطالعه و مطالبه کنند، نه به رهنمودها و تذکرات رهبرشان توجه کافی کنند، و نه اصلا در زندگی شخصی و اجتماعی خود، علاقمند و نگران فرهنگ دینی و ملی خود باشند و نه نسبت به آفات داخلی و خارجی دلواپس باشند، هر اتفاقی ممکن است بیافتد (و یا حتماً می‌افتد).

و الحمدلله که به رغم تمامی کاستی‌ها و کمبودهای اختیاری و اجباری، ملت خوب، آگاه، بصیر و در میدانی داریم، وگرنه اینجا را زودتر از مصر، سوریه می‌کردند.

تذکر مهم:

لازم به ذکر است که موفقیت ایران اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و نیز وحدت و همت و از جان گذشتگی و ایثار و مجاهدت مردم و مسئولین با تقوا، با درایت و بصیر و دلسوز، در اشاعه‌ی شعایر بر حق، بیداری ملت‌ها، حتی در اروپا و امریکا، رسوا کردن چهره‌ی زشت نظام استکباری سلطه و چهره کریه و بچه‌کش اسرائیل و نیز در موج بیداری اسلامی، به مراتب بیشتر از موفقیت آنها در جنگ نرم علیه این ملت بوده است. و این هم شعار نیست، بلکه اخبار، آمار و ارقام و حتی اعترافات خواسته یا ناخواسته دشمنان، خود گواه بر صحت ادعاست.

مقام معظم رهبری:

«نقشه‌ی دوّم دشمن نفوذ است؛ می‌خواهند در کشورهای اسلامی و در کشورهای این منطقه، یک نفوذی به‌وجود بیاورند که تا ده‌ها سال ادامه داشته باشد. امروز آمریکا آبروی گذشته را در این منطقه ندارد؛ می‌خواهند این را بازسازی کنند. در کشور ما هم قصدشان همین است؛ در ایران هم نیّتشان این است. آنها به خیال خودشان، در این جریان مذاکرات هسته‌ای - این توافقی که حالا نه در اینجا هنوز تکلیفش معلوم است، نه در آمریکا؛ هم اینجا معلوم نیست که رد بشود یا قبول، هم آنجا معلوم نیست که رد بشود یا قبول - نیّت آنها این بود که از این مذاکرات و از این توافق، وسیله‌ای پیدا کنند برای نفوذ در داخل کشور. ما این راه را بستیم و این راه را به طور قاطع خواهیم بست؛ نه نفوذ اقتصادی آمریکایی‌ها را در کشورمان اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی آنها را، نه حضور سیاسی آنها را، نه نفوذ فرهنگی آنها را؛ با همه‌ی توان -که این توان هم بحمدالله امروز توان زیادی است- مقابله خواهیم کرد؛ اجازه نخواهیم داد.» (26/5/1394)


/ 0 نظر / 40 بازدید