گفته می‌شود توی این کشور راه پیشرفت رو شیوخ و شما مذهبی‌ها بستین! مثلا میگن چرا

گفته می‌شود توی این کشور راه پیشرفت رو شیوخ و شما مذهبی‌ها بستین! مثلا میگن چرا به یوتیوب با این همه ویدئو‌ی آموزشی و خارق العاده و ارزشمند که باعث پیشرفت همه جانبه ست نباید دسترسی داشته باشیم؟! چرا همه چی رو فیلتر می‌کنید؟! کشور رو عقب مونده کردید! و مثال‌ها و نمونه‌های مشابه این! بنظرشما چه پاسخی بدهیم؟

http://www.x-shobhe.com:

به نظر ما اصلاً پاسخ ندهید. مجبور نیستید که به هر حرفی پاسخ دهید؛ کار برخی همین بافتن‌هاست؛ آیا بنده و شما باید منفعل آنها باشیم و پاسخ دهیم؟!

خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: برخی از انسان‌ها، وقتی نام خدا به وحدت آورده می‌شود،  حال‌شان به هم می‌خورد و قلب‌شان مشمئز می‌شود. حالا شما انتظار دارید که یک عده هوس‌گرای بی‌فکر، از متدین و مذهبی بدشان نیاید و حالشان به هم نخورد؟!

خاطره - یک:

 یک روز در کنار خیابان پاسداران (تهران) منتظر بودم، دو نفر آقای میانسال که ظاهری بسیار مرتب، شبیه تحصیلکرده‌ها و تاجر مآبی داشتند و خیلی هم سعی داشتند با رفتارهای خود نشان دهند که حتماً از اروپا رفته‌ها هستند و بسیار روشنفکر نیز می‌باشند، در دو سه قدمی من بودند و با هم حرف می‌زدند.

در جوی آب کنار خیابان، آب روانی جریان داشت، بسیار صاف و شفاف. یکی از آنها پرسید: عجب آب شفافی! این آب از کجاست؟ و به من نگاه کرد (معلوم بود هر دو به این منطقه غریب و ناآشنا بودند)؛

من گفتم: اینجا قنات هست. در درّوس هم قنات است و این آب قنات است که گاهی برای آبیاری درختان و ... در جوی‌ها جاری می‌کنند.

فکر می‌کنید چه گفت؟!

سریعاً گفت: عجب، پس این آخوندها که می‌گویند، آب کم است؟!

خب، حالا فکر می‌کنید که باید حتماً به او پاسخ داده شود؟!

خاطره - دو:

در جایی بودم که عده‌ای به شدت به دین و متدین و آخوندها و اسلام و مسلمین حمله می‌کردند، خب اینطوری خوش بودند. ناگهان بحث عوض شد و یکی گفت: هوا خیلی گرم شده است.

من گفتم: از وقتی انقلاب شده و این آخوندها و مذهبی‌ها سر کار آمدند، آب و هوا نیز به هم ریخته!

یکی از آنها با عجله و جدی گفت: «واقعاً همین طور است»!

*- حالا یکی هم بحث را از توسعه و پیشرفت یک کشور و یک ملت شروع کرده و به فیلتر شدن یوتیوپ رسانده که در نتیجه مذهبی‌ها را بکوبد!

خب به او چه باید گفت؟ باید گفت: شما برو یک فیلتر شکن وصل کن، تا به رشد و توسعه علمی برسی. یکی می‌خواست پورنو دیدن خودش را توجیه کند، گفت: بدینوسیله علم و روش آمیزش را می‌آموزم، برای من بار علمی دارد. گفتم: فردا یک سری به دکتر بزن.

دیگر لازم نیست با او از رشد و توسعه و ملزومات آن و نیز از موضوع فیلتر - رواج فیلتر کردن در تمامی کشورها و از جمله امریکا، اروپا و ژاپن (که موجب عقب افتادگی علمی آنها نشد) – یا جایگاه علم و کاربرد یوتیوپ و ... را بگویید؛ او اصلاً این حرف‌ها را نمی‌خواهد و نمی‌فهمد؛ دلش خواسته به این بهانه، بغض خود را بیان دارد. پس اگر پاسخ دهید، ضمن این که اصلاً گوش نمی‌کند، چیز دیگری می‌گوید.

آیا باید همین‌طور دنبال اینها راه بیافتیم و هر چه می‌گویند، پاسخ دهیم؟!


/ 0 نظر / 35 بازدید