این عکس را نگاه کنید، مراقب در جلسه امتحان طلبه‌ها چیکار می‌کنه؟ مگه آخوندها هم

این عکس را نگاه کنید، مراقب در جلسه امتحان طلبه‌ها چیکار می‌کنه؟ مگه آخوندها هم تقلب می‌کنن؟ پس ...؟

http://www.x-shobhe.com:

اگر کمی دقت کنید، این قبیل جوّسازی‌ها در قالب سؤال، شبهه و ...، خیلی خوب است، ما که خوشحال می‌شویم. چون از یک سو مبیّن سطح دانش و بینشِ بسیار ضعیف و پایین دشمنان اسلام و مسلمین است و از سوی دیگر مبیّن بغض، عناد، لجاجِ و حرص متحجرانه، متعصبانه و جاهلانه‌ی آنها می‌باشد، و از سوی دیگر گواه است که چقدر دست‌شان خالی است و به چه چیزهایی متوسل می‌شوند؟! ما اگر هزارتا گزارش، مقاله، پیام و پیامک، تحلیل و نقد و ... به همراه عکس و فیلم هم درج کنیم، تا این شناخت را از آنها به اذهان عمومی بدهیم، این قدر موفق نمی‌شویم که خودشان با درج یک پیام و تفسیر به رأی آن برای شانتاژ انجام می‌دهند. الحمدلله.

اما در هر حال جهت آشنایی ذهن خودتان [نه پاسخ به آنان]، نکات ذیل ایفاد می‌گردد:

الف – اینها چون خودشان متقلب هستند و همیشه «ممتحن» را "مراقب" دیده‌اند، اصلاً با اسم، مفهوم و کار «ممتحن» آشنایی ندارند و گمان‌شان بر این است که در هر امتحانی، ممتحن فقط برای مراقبت از این است که کسی تقلب نکند! لذا اساساً ممتحن را مراقب می‌نامند!

  ب - طلبه، نه یک موجود فضایی است و نه یک معصوم، پس او هم ممکن است خطا کند.

   ج – از صدر اسلام تا کنون، درگیر خطاها، تقلب‌ها و حتی جنایاتی بودیم که متقلبین در لباس و شهرت روحانیت انجام داده‌اند و می‌دهند، و از این پس نیز بیش از پیش شاهد آن خواهیم بود، تا فرق "انسان ساخته شده" و "انسان اسیر هوای نفس" را بشناسیم و فریب لباس و الفاظ را نخوریم. خواه در لباس روحانیت باشند و یا لباس دانشمند غربی و روشنفکر شرقی و یا بومی، یا لباس رییس جمهور، وزیر و وکیل، یا حتی لباس قضاوت در محافل بین‌المللی یا دادگاه‌های عادی.

   د – همین شیفتگان لباس بودند که به یزید ملعون «امیرالمؤمنین» گفتند و امام حسین علیه السلام را به مسلخ کشیدند. در میان‌شان ملبسین به لباس علما نیز کم نبودند. همان گونه که ملبسین به لباس روشنفکران، دگراندیشان، اهل قلم، اهل شعر و ادبیات و هنر، اهل تجارت و ثروت و ... نیز کم نبودند. شیطان به لباس کاری ندارد.

  ﻫ – امروز نیز در پسوند نام جنایتکارانِ دست پرورده و مزدور صهیونیسم بین‌الملل به سرکردگی امریکا و انگلیس، یک کلمه «ملا» آمده است. مثل: ملا عمر، ملا منصور، ملا ایمن ظواهری، مفتی‌های وهابی و ... .

در همین انقلاب نیز آخوندها، ملایان و ملبسین بسیاری داشتیم که یا از ابتدا نفوذی بودند – یا در وسط کار به قول معروف چپ کردند – یا هنوز بر سر کارند، اما اسیر نفس و بنده‌ی شهوتِ قدرت و ثروت هستند و کاری هم جز ایجاد انحراف در افکار، اعتقادات و نظام مسلمین، ایجاد اختلاف بین آحاد مردم و نیز خدمت خواسته و ناخواسته به دشمنان اسلام ندارند.

برای همین در اسلام و تعلیم و تربیت در علوم دینی و حوزوی، تهذیب و تزکیه و اخلاق، درجه اول است و آشنایی با علوم متفاوت درجه‌ی بعد.

خداوند متعال در بیان هدف از ارسال و رسالت انبیایش [علیهم السلام] نیز همین سلسله مراتب را متذکر می‌گردد، ابتدا تزکیه و سپس تعلیم علم و حکمت. چه برای روحانی و چه برای غیر روحانی.

«کَمَا أَرْسَلْنَا فِیکُمْ رَسُولاً مِّنکُمْ یَتْلُو عَلَیْکُمْ آیَاتِنَا وَیُزَکِّیکُمْ وَیُعَلِّمُکُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ وَیُعَلِّمُکُم مَّا لَمْ تَکُونُواْ تَعْلَمُونَ» (البقره، 151)

ترجمه: همان طور که در میان شما، فرستاده‏اى از خودتان روانه کردیم، [که‏] آیات ما را بر شما مى‏خواند، و شما را پاک مى‏گرداند، و به شما کتاب و حکمت مى‏آموزد، و آنچه را نمى‏دانستید به شما یاد مى‏دهد.

همین انتشار دهندگان این گونه مطالب برای ضد تبلیغ، اگر کمی تزکیه، علم و حکمت داشتند، هرگز چنین نمی‌کردند.

*** - پس اگر کمی درست تحصیل کرده بودند، می‌فهمیدند که در هر جلسه امتحانی، ممتحن هست، اگر چه حتی امتحان «کتاب باز = open book » باشد، چرا که کار ممتحن، برگزاری جلسه امتحان، برقراری نظم، پاسخ به سؤالات، رسیدگی به مشکل امتحان دهندگان و ... می‌باشد، اگر چه هیچ اشکالی ندارد که مراقبت هم بکند. چرا که شیطان و شیاطین نیز تشریف نامبارک‌شان را به هر نفسی و جلسه‌ای می‌آورند و نفس‌ها را غلغلک داده و تحریک می‌کنند.

پس "مراقبت درونی و برونی"، همیشه لازم و واجب است و برای همین «مراقبت» یکی از ارکان تربیت و اخلاق اسلامی محسوب می‌گردد.

*** - پس ببینید که دشمنان‌تان چقدر ضعیف و زبون و بیچاره شد‌ه‌اند که برای ضد تبلیغ، به این حیل متوسل می‌شوند؟!

دعا می‌کنیم آنان که غرض و مرضی در نشر این اکاذیب ندارند، آگاه، اصلاح و بصیر شوند و دنیا و آخرت خود را [با یک رد و بدل کردن پیام در فضای مجازی) به این ارزانی نفروشند.

«اشْتَرَوْاْ بِآیَاتِ اللّهِ ثَمَنًا قَلِیلاً فَصَدُّواْ عَن سَبِیلِهِ إِنَّهُمْ سَاء مَا کَانُواْ یَعْمَلُونَ‌» (التّوبة، 9)

ترجمه: آیات خدا را به بهاى ناچیزى فروختند و [مردم را] از راه او باز داشتند، به راستى آنان چه بد اعمالى انجام مى ‏دادند


/ 0 نظر / 46 بازدید