آیا این درست است که می‌گویند شرکت‌های پپسی و کوکاکولا و نوکیا حامی اسرائیل هستند

 

 

آیا این درست است که می‌گویند شرکت‌های پپسی و کوکاکولا و نوکیا حامی اسرائیل هستند؟ اگر هستند خرید از شرکت ... که از برند آن (کوکاکولا) استفاده می‌کند حرام است؟

http://www.x-shobhe.com:

شرکت‌های پپسی کولا و کوکاکولا، دو شرکت بزرگ امریکایی می‌باشند که سرمایه‌گذاران و مالکین اصلی آنها، مانند اغلب شرکت‌های بزرگ امریکایی و اروپایی، صهیونیست بوده و یا در خدمت می‌باشند. و از آن جمله شرکت‌های پپسی کولا و کوکاکولا می‌باشند که در تمامی صحنه‌های سیاسی (و به ویژه فرهنگی و اقتصادی) جهان نیز حضور مستقیم داشته و دارند، مثل "مک دونالد" – "نسکافه" و ... که در رده‌های بعدی قرار دارند. (اگر چه ممکن است شرکت‌های ایرانی بگویند که امتیاز خود را از امارات یا ... خریده باشند)

لینک‌های ذیل به خوبی نشان می‌دهد که اغلب برندهای مربوط به کالاهای مصرفی، متعلق به ده شرکت امریکایی هستند و هم چنین نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌های کلان امریکایی که غالباً در اختیار صهیونیست‌ها می‌باشند، مترصد تملک آب آشامیدنی در سرتاسر جهان هستند، چنان که شرکت کوکاکولا، آب آشامیدنی، با برند دیسنی (DASANI ) را وارد بازارهای جهان و از جمله بازار جمهوری اسلامی ایران نموده است.

ملاحظه: شرکت سرمایه گزاری خانواده دیسنی ، بیش از پانصد میلیارد تومان در سرزمین های اشغالی سرمایه گزاری کرده است.این شرکت اعلام کرده که می خواهد فعالیت اقتصادی جدیدی را آغاز کندکه حجم آن دست کم دویست و پنجاه میلیارد تومان است.

تردیدی نیست که آب آشامیدنی این برند در ایران، از چشمه‌های امریکا یا کشورهای اروپایی یا حتی کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس تأمین نمی‌شود، بلکه از همین چشمه‌های داخل ایران است! ولی متقابلاً شاهدیم که دیگر برندهای ایرانی، هم چون گذشته در بازار داخلی توزیع نمی‌شوند و گفته می‌شود که صادر می‌گردند! هم چنان که اقلام میوه و سایر محصولات مرغوب ایرانی صادر می‌شوند و برای مصرف داخل مشابه آنها از خارج وارد می‌گردد!

این دیگر به دقت نظر، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی در مجلس و دولت بر می‌گردد، که چگونه در حمایت محصولات و کالاهای داخلی اقدام نموده و صادرات و واردات را چگونه کنترل و سازماندهی نمایند. و همین طور است صدور مجوز برای شرکت‌های خارجی و یا ایرانی با برند و امتیاز خارجی.

بدیهی است که برندهایی چون: AEG – BUSH – SONY – iphon – NOKIA – SAMSUNG - BMW – MERCEDES – IBM – ZIMENS و صدها برند دیگر، و ا غلب بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، هیچ کدام متعلق به سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاران مسلمان و مؤمن نمی‌باشند و سهام غالب آنها نیز یا در اختیار و یا در خدمت لابی صهیونیسم بین الملل می‌باشد.

در هر حال خرید و فروش و مصرف آن چه در بازار ما به شکل قانونی عرضه می‌شود، بلامانع است، مگر آن که مصرف کننده علم و یقین داشته باشد که شرکت متعلق به اسرائیلی‌هاست یا سود آن به جیب شرکت‌های اسرائیلی یا اقتصاد دشمنان محارب با جمهوری اسلامی ایران و این ملت می‌رود. اما در هر صورتی، تردیدی نیست که نحوه‌ی برخوردی مصرف کنندگان، نه تنها به بازار شکل می‌دهد، بلکه حتی دستگاه‌های ذیربط را (به اختیار یا به اجبار) جهت می‌دهد. پس اگر حتی شرکت‌هایی که می‌دانیم حامی مستقیم اسرائیل هستند، بتوانند به هر شیوه‌ای که شده در داخل اخذ مجوز کنند نیز، مردم باید از خرید و مصرف آنها اجتناب ورزند.

نکته:

از وقتی بحث مذاکرات برای توافقات هسته‌ای مطرح شده، تا امروزه که سخن از پایان آن می‌رود، هر چه مقام معظم رهبری فریاد می‌زنند، متذکر می‌شوند و هشدار می‌دهند که رشد و ثبات اقتصادی کشور ما و نیز آن چه تحریم‌ها را نیز کم اثرتر می‌کند، توجه به سرمایه، تولید و کار داخلی است، باز از زمین و آسمان به ما القا می‌کنند که سرمایه‌گذاران خارجی همه در صف ایستاده و یک دیگر را هل می‌دهند که وارد بازار ایران شوند و همه منتظر این توافق هستند! خب حالا سؤال می‌شود که چند درصد از آنها متعلق به صهیونیست‌ها و لابی صهیونیست نیستند و چند در صد مستقیماً حامی اسرائیل نمی‌باشند؟ اما هر گاه ایرادی وارد شده، به کالاهایی بوده که به هر شکلی، در داخل تولید می‌شوند و فرصت‌های شغلی را ایجاد کرده‌اند(؟!) - هر چند که نوشابه‌هایی چون پپسی و کوکا، اگر چه صد در صد ایرانی هم باشند، مضر هستند و بهتر است به هیچ وجه در فهرست نوشیدنی‌های ما قرار نگیرند.

استفتائات از مقام معظم رهبری در مورد کالاهای اسرائیلی و ...:

س ۱۳۴۷: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى و ترویج آنها جایز است؟ در صورتى که این کار هر چند بر اثر اضطرار صورت بگیرد، آیا فروش آنها جایزاست؟

 پاسخ: باید از معاملاتى که به نفع دولت غاصب اسرائیل که دشمن اسلام و مسلمین است، خوددارى شود و وارد کردن و ترویج کالاهاى آنان که از ساخت و فروش آن سود مى‌برند، براى هیچکس جایز نیست و همچنین براى مسلمانان هم خرید آن کالاها بخاطر مفاسد و ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد جایز نیست.

 س ۱۳۴۸: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى توسط تجار و ترویج آن در کشورى که تحریم اقتصادى اسرائیل را لغو کرده، جایزاست؟

پاسخ: واجب است افراد از وارد کردن و ترویج کالاهایى که دولت حقیر اسرائیل از ساخت و فروش آن منتفع مى‏شود، خوددارى کنند.

س ۱۳۴۹: آیا براى مسلمانان خرید کالاهاى اسرائیلى که در سرزمین اسلامى به فروش مى‏رسند، جایز است؟

 پاسخ: بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که سود تولید و فروش آنها عاید صهیونیست‏ها که با اسلام و مسلمین در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

س ۱۳۵۱: آیا خرید تولیدات شرکتهاى یهودى یا امریکایى یا کانادایى با وجود این احتمال که شرکت‌هاى مزبور به تقویت دولت اسرائیل مى‏پردازند، جایز است؟

 پاسخ: اگر خرید و فروش این تولیدات موجب تقویت دولت حقیر و غاصب اسرائیل شده و یا در راه دشمنى با اسلام و مسلمین بکار مى‏روند، خرید و فروش آنها براى هیچکس جایز نیست و الاّ اشکال ندارد.


/ 0 نظر / 70 بازدید