- توی بسیج چی یاد میدن به بسیجی‌ها؟ چرا اکثر بسیجی‌ها بد اخلاق و بی سواد هستند؟

- توی بسیج چی یاد میدن به بسیجی‌ها؟ چرا اکثر بسیجی‌ها بد اخلاق و بی سواد هستند؟ توی پایگاه‌های مقاومت از روحانیون استفاده نمی‌کنند؟ اینجوری که به انحراف کشیده میشن و هرهری مذهب می‌شوند؟

http://www.x-shobhe.com:

ابتدا دقت نمایید که هدف اصلی طراح اینگونه سؤالات، دریافت پاسخ نیست، بلکه فقط و فقط ضد تبلیغ علیه بسیج و بسیجی است. لذا فقط القا می‌کند که چیزی یاد نمی‌دهند – بسیجی بد اخلاق است – با روحانیت قطع ارتباط است و تحت تعلیم آنها نیست – این طوری هرهری مذهب می‌شوند و ... . پس در اینجا سؤالی مطرح نشده که ما به آن پاسخ دهیم، بلکه یک سری اتهام جهت ضدتبلیغ ردیف شده است.

الف – بسیج و بسیجی، خار چشم و استخوان در گلوی تمامی دشمنان خارجی، داخلی و عمّال آنها می‌باشد، از این رو از اهداف اصلی حملات و تهاجمات ضد تبلیغی دشمنان آشکار و پنهان قرار دارد.

ب – بسیج و بسیجی، یک سری انسان‌های جدابافته نیستند، حتی شاکله‌ی بسیج با سایر نهادهایی چون ارتش و سپاه یا نیروی انتظامی نیز متفاوت است؛ چرا که "بسیج" متشکل از عموم مردم است. و اتفاقاً همین شاکله است که دشمنان را رنج می‌دهد. زن، مرد، نوجوان، جوان، میانسال، کهنسال – در رده‌های متفاوت تحصیلی – از صنوف و مشاغل مختلف و ...، همه در این تشکیلات حضور می‌یابند، لذا "بسیج" می‌شود "لشکر مخلص خدا" که متشکل از امّت رسول الله صلوات الله علیه و آله و هموطنان غیور است و همین تشکیلات است که دشمن را به هراس جدی می‌اندازد. لذا با آن دشمنی می‌کنند.

ج – "توی بسیج"، بسیجی بودن را یاد می‌دهند، همان که هر اهل ایمان، تقوا و بصیرتی، در خانه‌ی خود، به خودش و اهل خانواده‌اش یاد می‌دهد. بسیج "مدرسه عشق است" و در آن عاشق شدن را تعلیم می‌دهند. البته دلیل نیست که همگان نیز خوب بیاموزند. دانش‌آموزان یک مدرسه کوچک نیز شاگرد اول، شاگرد ممتاز، شاگرد خوب، یا تنبل و بازیگوش و تجدیدی و رفوزه دارد، چه رسد به مدرسه بزرگی مثل بسیج که کل ملت، دانش‌آموزان آن هستند. قرار نیست که همگان از امتحانات الهی، موفق و شاگرد اول و السابقون السابقون بیرون بیایند.

د – بسیجی موظف است که مقابل بداخلاقی‌ها، در عرصه‌های گونان ایستادگی کند (این وظیفه تمامی آحاد ملت است)، از این رو خود او را "بداخلاق" می‌نامند. چنان که برخورداران از دموکراسی حقیقی را اهل دیکتاتوری – مخالفان خشونت و تروریسم را خشونت‌طلب و تروریست – دینداران را دُگم ... و متقابلاً خود را با تمام ددمنشی و جهل، دموکرات و روشنفکر و ... می‌خوانند.

ﻫ – بسیج حوزه علمیه نیست، اما بسیجی، دانشجو و دانش پژوه و طلبه است. او از مردم است و مانند دیگران از مسجد، منبر، روحانی، استاد و ... تعلیم می‌بیند و لزومی ندارد که همه چیز حتماً در داخل یک تشکیلاتی به نام بسیج تدریس گردد.

البته لازم به ذکر است که تعداد بسیاری از بسیجیان خودشان طلبه و روحانی هستند، چنان چه در جنگ شهدای هیچ صنفی، به کثرت شهدای روحانیت نبود.

هرهری مذهب:

اما نکته قابل توجه در ترفندهای ضدتبلیغی، در سوء استفاده از واژه‌هایی می‌باشد که در قرآن کریم، احادیث و روایات متفاوت و بیانات رهبران و بزرگانی چون حضرت امام خمینی رحمة الله علیه و امام خامنه‌ای، برای جریان خاصی به کار می‌رود.

کار منافق همین است و ما باید با دقت و بصیرت باشیم و فریب نخوریم. ناتوی فرهنگی، یعنی طراحی همین ترفندها، و ما نباید خواسته یا ناخواسته، سربازان ناتوی فرهنگی، علیه اسلام، مسلمین، نظام، کشور، ملت و فرهنگ خودمان باشیم.

از جمله همین واژه‌ی «هرهری مذهب» است که اولین بار مقام معظم رهبری آن را به کار برد. اما در چه موضوعی و با چه مصادیقی؟ حالا همین واژه را بگیرند و علیه بسیجی به کار ببرند تا هم زهرش گرفته شود و هم هدفش متغیر گردد تا به قول ایشان «تیر به خودی شود»!

ایشان این واژه را در یک بحث سیاسی در باره «اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی» به کار بردند و با اشاره به کسانی که به تناسب منافع خود، چرخش سریع نشان داده و مواضع خود را تغییر می‌دهند، فرمودند: «آدمی که به هیچ اصلی معتقد نیست؛ آدم هرهری مذهب است».

پس نسبت دادن این واژه به «بسیجی»، نه تنها هیچ منطقی ندارد، بلکه اوج دشمنی و به قول متعارف ما، "نامردی" است. و البته انسان در مقابل تمامی مواضع، رفتارها و گفتارهایش مسئول است، یعنی مورد سؤال واقع می‌شود، پس مراقب باشیم.

«وَلاَ تَقْفُ مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ کُلُّ أُولـئِکَ کَانَ عَنْهُ مَسْؤُولاً» (الإسراء، 36)

ترجمه: و از چیزى که بدان علم ندارى (در مرحله اعتقاد و گفتار و عمل) پیروى مکن، زیرا گوش و چشم و دل، هر یک مورد سؤال قرار خواهند گرفت (از انسان درباره مواضع، کارها و گفتارها ... سؤال می‌شود)

تحریف:

دقت کنیم که همین تغییر مواضع سخن از جایگاه خودش، از جمله مصادیق "تحریف" است که خداوند متعال در کلام وحی به آن تصریح دارد و مقام معظم رهبری در سالگرد حضرت امام (ره) بدان تذکر و هشدار دادند.

مقام معظم رهبری:

*- «چند سال است که پیام‌های متعددی از طرف همان جبهه‌ی مقابلی که به آن اشاره کردم، مرتّب به مغز مردم وارد می‌شود که انقلاب تمام شد، انقلاب بی‌خود است و اصلاً انقلاب غلط است! آنها معنای انقلاب را تحریف می‌کنند و انقلاب را به معنای یک شورش کور، حرکت خشن و بی‌هدفمعنا می‌کنند و می‌گویند غلط بود، درست نبود و اصلاً دوران انقلابها تمام شده است !

شما این پیام را باید منتقل کنید که انقلاب چیست؛ انقلاب یک ضرورت است، تمام نشده و وظیفه‌ی انقلابی بر دوش همه وجود دارد. نسلهای پیدرپی این را میپذیرند.‌» (15/11/1381)

*- «آیا شخصیّت‌ها هم قابل تحریفند؟ معمولاً عنوان تحریف را و اصطلاح تحریف را درباره‌ی تحریف متون به کار می‌بریم؛ آیا شخصیّت‌ها را هم می‌شود تحریف کرد؟ بله. تحریف شخصیّت‌ها به این است که ارکان اصلی شخصیّت آن انسان بزرگ، یا مجهول بماند، یا غلط معنا شود، یا به‌صورت انحرافی و سطحی معنا شود؛ همه‌ی اینها برمی‌گردد به تحریف شخصیّت. شخصیّتی که الگو است، امام و پیشوا است، رفتار او، گفتار او برای نسل‌های بعد از خود او راهنما و رهنمود است، اگر تحریف شود زیان بزرگی به‌وجود خواهد آمد‌» (14/4/1394)

پس با بصیرت و دقت و جدیت تمام مراقب باشیم که هویت ما، شخیت ما، شخصیت نهادهای انقلابی ما را تحریف نکنند.


/ 0 نظر / 40 بازدید