به نظرتون احمدی نژاد دوباره میاد وارد صحنه سیاست میشه؟؟نظرتون در رابطه با عملکرد

به نظرتون احمدی نژاد دوباره میاد وارد صحنه سیاست میشه؟؟نظرتون در رابطه با عملکرد دکتر روحانی چیه؟؟؟؟

http://www.porseman.org:

 با سلام و احترام خدمت شما ، قضاوت در مورد اینکه در دوره بعد ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد وارد صحنه سیاسی و انتخابات می شوند ، قدری زود به نظر می رسد و این امر بسته به شرایط و زمینه ها و جمع بندی ایشان است .
در مورد ارزیابی عملکرد آقای روحانی باید بگوییم نگاه واقع بینانه و تحلیل منصفانه نسبت به عملکرد دولت یازدهم از آغاز به کار تا به امروز در گرو توجه به مجموعه اقدامات مثبت و منفی آن و ارزیابی آنهاست که در اینجا به مهمترین آنها اشاره خوایم کرد.
ازمهمترین اقدامات مثبت دولت یازدهم می توان موارد زیر را برشمرد :
1.اجرای طرح تحول سلامت و بهبود کیفیت و ارتقای سطح خدمات پزشکی و برطرف نمودن مشکلات دارو و درمان به ویژه تأمین داورهای بیماری های خاص و کاهش قابل توجه هزینه دارو و درمان
2. تثبیت وضعیت اقتصادی کشور و کنترل تورم
در سالهای پایانی دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد به دلایل مختلف از جمله ضعف برنامه ریزی و مدیریت و تحریم ها، شاهد نوعی بی ثباتی در عرصه اقتصاد کشور بودیم که موجب شد تا تأثیرات تحریم ها و فشار آن بر مردم بیشتر نمایان شود . با روی کار آمدن دولت یازدهم و تلاش آن، وضعیت اقتصادی کشورو فشار روانی بر مردم تا حدودی تثبیت شد و تورم تا حدی کنترل گردید.
3.توجه بیشتر به برنامه ریزی ؛ متأسفانه در دولت قبل شاهد اتخاذ برخی تصمیمات خلق الساعه و فاقد کارشناسی لازم بودیم ، اما در دولت یازدهم تلاش شده است تا به برنامه ریزی و نظرات کارشناسی توجه بیشتری شود و احیای سازمان برنامه وبودجه در این راستا صورت گرفت .
4.توجه به مسایل زیست محیطی ؛ دولت یازدهم تلاش کرد تا به مسایل زیست محیطی که دامنگیر کشور شده است ، توجه بیشتری کند و در همین راستا از همان روزهای آغاز به کار موضوع احیای دریاچه ارومیه در دستور کار این دولت قرار گرفته است ، گرچه هنوز اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته است .
5. تحول در عرصه سیاست خارجی ؛ با روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد تحول درعرصه سیاست خارجی با هدف تعامل سازنده با سایر کشورها و کاهش ایران هراسی و فشارهای بین المللی بر علیه کشورمان بودیم . با توجه به تبلیغات منفی و گسترده غرب علیه نظام جمهوری اسلامی و با سوء استفاده از برنامه هسته ای کشورمان ، تغییر رویکرد در سیاست خارجی به منظور خنثی کردن تبلیغات منفی آنان و ارایه چهره صلح طلبانه جمهوری اسلامی ، در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفت .
6. رویکرد جدید در مذاکرات هسته ای ؛ در دولت یازدهم به منظور پایان دادن به پرونده برنامه هسته ای کشورمان و الغای تحریم های ناشی از آن و اثبات صداقت و شفافیت جمهوری اسلامی در فعالیت های هسته ای و گرفتن بهانه از دست دشمنان ، رویکرد جدیدی در مذاکرات هسته ای با هدف دستیابی به توافق آغاز گردید که البته با حمایت و هدایت مقام معظم رهبری و ترسیم خطوط قرمز در مذاکرات هسته ای از مخدوش شدن عزت و اقتدار جمهوری اسلامی و زیاده خواهیهای طرف های مقابل جلوگیری به عمل آمد.
مهمترین نقاط ضعف دولت یازدهم عبارتند از:
1.عدم رعایت اعتدال در انتخاب مسئولان
متأسفانه آقای روحانی بر خلاف شعار اعتدال ، درعمل انتخاب وزرا و مسئولان به چنین تعهدی پایبند نبود و در انتخاب وزرا و مسئولان دولتی گرایش های سیاسی را دخالت داد و همین مسأله در آغاز به کار دولت ، برخی ابهامات و نگرانی ها را نسبت به گرایش این دولت به همراه داشت . متأسفانه عزل و نصب ها در سطوح مدیریتی بیشتر بر اساس سلایق و گرایش های سیاسی صورت گرفت که با شعار اعتدال و عدم دخالت گرایش های سیاسی در انتخاب مسئولان و مدیران ، همخوانی نداشت .
2.پرداختن به حواشی و سیاه نمایی نسبت به دولت گذشته
گرچه دولت آقای احمدی نژاد مانند دولت های گذشته با نقاط ضعف و عملکردهای منفی ای همراه بود ، اما متأسفانه شاهد نوعی بزرگ نمای و سیاه نمایی در مورد عملکرد آن توسط دولت یازدهم بودیم که همراه با موج گسترده تبلیغات رسانه ای هدفدار همراه بود که هنوز ادامه دارد و این مسأله این ذهنیت را در افکار عمومی به هراه دارد که دولت یازدهم به جای پرداختن به وظایف و مسئولیت های خود و برطرف نمودن مشکلات اقتصادی کشور به حواشی می پردازد. رعایت اعتدال در نقد منصفانه و به اندازه از دولت گذشته از این دولت بسیار شایسته تر بود .
3.ادامه روند مشکلات اقتصادی کشور و عدم ارایه راهکارهای کارآمد و مؤثر برای رونق تولیدات داخلی و حمایت از آن از دیگر نقاط ضعف دولت یازدهم است . متأسفانه دردولت یازدهم با وجود شعار حمایت از تولیدات داخلی و اختصاص سهم تولید از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها که در دولت قبل نیز بدان عمل نشده بود، شاهد اقدام قابل توجه و تحرک مؤثری در این زمینه نیستیم .
4. گره زدن حل مشکلات اقتصادی کشور به نتیجه مذاکرات هسته ای و بی توجهی به اقتصاد مقاومتی ؛ گرچه تلاش برای حل پرونده هسته ای و لغو تحریم ها در جای خود اقدامی لازم بود ، اما این مسأله نباید موجب کم توجهی به مشکلات اقتصادی کشورو برنامه ریزی برای حل آن با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی کشور که تأکید همواره مقام معظم رهبری به دولت بوده است ، می شد و مجموعه مسئولان و دستگاههای دولتی باید توجه جدی به اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکار حل مشکلات کشور می نمودند و تمام توان و تلاش خویش را برای تحقق و اجرای آن به کار می بستند ، اما متأسفانه شاهد اقدام عملی و مؤثری در این زمینه نیستیم .
5.کم تحملی و عدم ظرفیت انتقاد ؛ با وجود اینکه دولت یازدهم و رییس جمهور محترم بارها از انتقاد نسبت به دولت حمایت نموده اند ، اما در عمل با انتقادها و منتقدان دولت برخورد مناسبی نداشته و از سعه صدر و تحمل مناسبی که مورد انتظار است در این زمینه برخوردار نبوده اند .
6. کاهش حجم اقدامات عمرانی کشور و عدم اقدام جدی در اشتغال زایی ؛ بر خلاف دولت گذشته که شاهد رشد چشمگیر خدمات عمرانی و پروژه های مختلف در کشور بودیم ، در این دولت ، شاهد کاهش اقدامات عمرانی دولت هستیم که البته در مواردی با هدف کاهش فشار اقتصادی بر مردم و کاستن از هزینه های دولت صورت گرفته است .
در مورد طرح مسکن مهر نیز که با وجود برخی کاستیها و مشکلات آن ، اقدامی ارزشمند در جهت حل مشکل مسکن بود ، در این دولت شاهد متوقف شدن این طرح و ارایه نشدن طرح مناسب جایگزین آن بودیم
در زمینه اشتغال نیز شاهد تحرک و اقدام مؤثر و کارآمدی در زمینه برطرف نمودن مشکل اشتغال در کشور نیستیم .
7. کاهش رشد علمی کشور و سیاسی ؛ یکی از نقاط ضعف دولت یازدهم ، کاهش رشد و شتاب علمی کشور و سیاسی کاری در دانشگاههاست .متأسفانه رشد علمی کشور که طی چندین سال اخیر با شتاب خوبی افزایش پیدا کرده بود و جایگاه کشور را تولید علم در جهان بهبود بخشیده بود ونوید بخش افق های روشنی برای کشور بود ، در این دولت کاهش پیدا کرد و موج سیاسی کاری دانشگاهها را فرا گرفت و شاهد عزل و نصب های هدفدار و سیاسی در دانشگاهها بودیم.
8. کم توجهی به مقوله فرهنگ؛ متأسفانه در عرصه فرهنگ در دولت یازدهم شاهد ظهور رگه هایی از نگاه فرهنگی دولت اصلاحات هستیم که به هیچ وجه مناسب دولتی که اعتدال و تدبیر را به عنوان شعار و سر لوحه برنامه خود قرار داده است ، نیست .

 

 

/ 1 نظر / 31 بازدید
تبادل لینک

سلام اگه با تبادل لینک موافقی گام اول : این لینک را تو سایتت قرار بده عنوان : اموزش خیاطی آدرس : http://shop.panizz.com/product.php?id=3 گام دوم : وارد سايت زير شده و لينک خودتو درج کن http://9rang.ir/panizz ارادتمند[گل][گل][لبخند]