آیا صحیح است آیت الله نور مفیدی و آیت الله جباری ضد رهبر هستند و.......

نظر شما در مورد حضرت آیت الله نورمفیدی حفظه الله امام جمعه محترم استان گلستان شهرستان گرگان چیست و نیز نظرتان را در مورد حضرت آیت الله جباری حفظه الله امام جمعه محترم شهرستان بهشهر استان مازندران چیست چون شایعه زیادی در مورد این دو عالم بزرگوار است در مورد ضد انقلاب بودن و ضد رهبری حفظه الله و....؟

پاسخ از مشاوره و پاسخگویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

(پرسمان:www.porseman.org):

این بزرگواران ، بال وپرهای انقلاب هستند ،و مادامی که مقام معظم رهبری ، ایشان را نماینده خود در منطقه میدانند وازایشان حمایت می کنند ، مانیزبه پیروی از رهبری باید با ایشان همسو باشیم ، به شایعات توجهی نکنید ، چون موجب بسیاری از اموراست که بعضی از آنها : اولا غیبت است وثانیا ازبین رفتن توفیقات برای شرکت درنمازجمعه و...وتفرقه درصفوف خودی وآن کسی که سود می برد دشمن است .

 

بدنیست که خود نوشته ای از حضرت آیت الله نورمفیدی حفظه الله امام جمعه محترم استان گلستان ، داشته باشیم :

تولد و دوران تحصیل

این جانب سیّد کاظم نور مفیدی در سال 1319 شمسی در یک خانواده اصیل مذهبی متولد شدم. پس از دوره ابتدایى، در دوازده سالگی به تحصیل علوم دینی مشغول شدم و بعد از چهار سال تحصیل در گرگان به مشهد و از آنجا به قم مهاجرت کردم و حدود هجده سال در آن مراکز مهمّ معارف اسلامی به تحصیل علوم دینی پرداختم. بعد از گذراندن دوره سطح در محضر مرجع عالی قدر تقلید و رهبر بزرگوار انقلاب اسلامى، حضرت امام خمینی و حضرت آیه اللّه محقّق داماد و سایر اساتید فقه و اصول، حضرات آیات عظام گلپایگانى، اراکی و حائری تحصیل نمودم و به مدارج عالی در این رشته ها نایل آمدم . ضمن تحصیل در رشته های فقه و اصول، در مسائل عقلی و فلسفی نیز سال ها از محضر اساتیدی هم چون استاد شهید آیه اللّه مرتضی مطهّری کسب فیض نمودم . هم زمان باتحصیل به تدریس در حوزه علمیّه قم نیز مشغول شدم.

فعّالیّتهای سیاسى

از سال های قبل از پانزدهم خرداد 1342 از ارادتمندان امام خمینی و بعد از فوت مرحوم آیه اللّه العظمی بروجردی معتقد به مرجعیّت امام بودم و در این زمینه تلاش های پی گیری داشتم. از زمان شروع نهضت اسلامی ایران در سال 1342شمسی در خطّ امام حرکت کرده و همیشه معتقد بودم که موضع گیری های فردى، سیاسی و اجتماعی باید بر محور مرجعیّت امام تنظیم گردد. از این رو، در آن سال های خفقان و اختناق در قم و شهرهای دیگر، مورد تعقیب ساواک بودم و مزاحمت هایی برایم ایجاد می کردند. پس از اصرار مردم شریف و متدیّن گرگان در سال های 52 ـ 1353 شمسی به گرگان آمدم و به دلیل سوابقی که به آن اشاره شد، مورد توجّه نسل جوان و تشنه معارف اسلامی گردیدم و در درس های تفسیر و نهج البلاغهای که داشتم، جمعی از مشتاقان معارف اسلامی شرکت می کردند. به همین دلیل بود که تضییقاتی از سوی ساواک ایجاد شد. در سال 1356 شمسی به علّت یک حرکت انقلابی در کنار سایر روحانیان و اقشار مختلف مردم در منطقه، به دو سال تبعید محکوم شدم و مدّتی در مریوان و بندر لنگه به حالت تبعید به سر بردم . با اوج گیری انقلاب اسلامى، حرکت انقلابی خود را توفنده تر از گذشته ادامه دادم و بارها مسجد این جانب که مرکز درس و معارف اسلامی و تجمّع نسل جوان بود، مورد تهاجم سفّاکان رژیم پهلوی قرار گرفت؛ ولی من به راه خود ادامه دادم تا انقلاب به پیروزی رسید.

مسئولیّتها

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیّت هایی را پذیرفته و در ابعاد مختلف به خدمت مشغول و همیشه مدافع حقوق مستضعفان بودم. به دستور حضرت امام خمینی در گرگان اقامه نماز جمعه را آغاز کردم و تاکنون هر هفته با شکوه خاصّی نماز جمعه به امامت این جانب برگزار می گردد. در تابستان سال 1360 شمسی مورد تهاجم و سوء قصد منافقان قرار گرفته، دو تن از محافظان اینجانب غلامرضا ویزواری و سیّد باقری شهید و یک تن هم مجروح و معلول گردیدند.

فعّالیّت فرهنگی ـ اجتماعى

با کسب اجازه از محضر امام خمینی اقدام به تشکیل مدرسه علمیّه نمودم و هم‌اکنون دو مدرسه یکی برای برادران و یکی برای خواهران با یک صد طلبه زیر نظر این جانب به فعّالیّت های دینی مشغول اند.

در تابستان سال 1361 شمسی به مناسبت روز جهانی قدس برای شناساندن انقلاب شکوهمند اسلامی در رأس هیئتی به پاکستان سفر نمودم و مواضع به حقّ جمهوری اسلامی ایران را در مسائل گوناگون به نحو شایسته ای در اغلب شهرهای پاکستان منتشر نمودم و دراین راه نیز بر اثر حمله مزدوران استکبار جهانی صدماتی را متحمّل شدم. از سوی حضرت امام به نمایندگی ایشان در منطقه گرگان منصوب شدم و در حال حاضر به عنوان نماینده حضرت امام در منطقه و امام جمعه گرگان مشغول خدمت به اسلام و مسلمانان می باشم.

 

حضرت آیت الله حاج سید صابر جباری: درسال ????درروستای متکازین ازتوابع بهشهر در استان مازندران دریک خانواده روحانی متولد شد و دوران کودکی را تحت تعلیم پدر روحانی خود(سید محمد جباری) پشت سر نهاد.

حضرت ایت الله جباری تحت تعالیم عالم وارسته حضرت ایت الله کوهستانی دروس حوزوی را پشت سر گذاشت.وی برای تحصیلات بالاتر به حوزه علمیه قم ودروس ایت الله مشکینی.فاضل لنکرانی. و..حاضر گردید.

ایت الله جباری در درس خارج ایت الله العظمی بهجت شرکت کرده وپس از این دوره به درجه اجتهاد نایل گشت.

برخی از مسولیت های ایت الله جباری متکازینی

?.نماینده خبرگان رهبری در استان مازندران

?.امام جمعه شهرستان بهشهر

?.موسس حوزه قدسیه بهشهر

?.مسؤول حوزه علمیه بهشهر

وگفتاری از حضرت آیت الله جباری عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه محبوب شهرستان بهشهر :

انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) با فرهنگ ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم تمام معادلات کشور های استکباری را بهم زده و امروز بیداری ملت ها مخصوصا بیداری اسلامی منطقه مدیون این انقلاب است. و حقا بعد از رحلت حضرت امام(ره) جانشین خلفش حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) توانسته است با همان صلابت و قدرت و مدیریت حکیمانه، این انقلاب را به پیش ببرد و موجب عصبانیت کشور های استکباری مخصوصا آمریکا گردد.


 

/ 0 نظر / 40 بازدید