یکی از افراد چنین شبهه ای را ایجاد کرده است که:چرا اسلام این همه معتقد است که ز

 یکی از افراد چنین شبهه ای را ایجاد کرده است که:چرا اسلام این همه معتقد است که زن خانه نشین گردد و در امور دولتی و حکومتی دخالت نکند که نمونه این مسئله را در حدیثی از یکی از معصومین علیهم السلام در باب شرایط ایجاد شده در آخر الزمان است که می فرمایند :در آن روزگار زنان فرمانروایی می کنند(مضمون حدیث) حال سوال این است چرا اسلام این همه زن در خفقان قرار داده است و او را مجبور میکند که در خانه بنشیند و کهنه بچه را پاک کند؟مگر زن مانند مرد عقل و تفکر و دل و قلب ندارد؟ و سوال مهم بنده این است که بگذاریم یک بار زنان وارد مسائل حکومتی بشوند،این همه مرد آمدند چه غلطی کردند ؟؟؟؟لطفا پاسخ قانع کننده میخواستم ....از نمونه موفق حضور زن در حکومت خانم وحید دستجردی بوده که بسیار موفق هم بودند....

http://www.porseman.org:

ابتدا خوبست به این سوال پاسخ دهید که خانم ها وحید دستجردی، افخم، ابتکار و ... در چه نظام و تحت چه عنوانی منصب حکومتی داشته و دارند؟ آیا این نظام غیر از نظام جمهوری اسلامی است؟ آیا مدعای این نظام این نیست که قوانین آن براساس شرع مقدس اسلام بوده و فقهای شورای نگهبان بر تقنیین قوانین نظارت دارند؟
اگر براساس گفته آن شخص اسلام معتقد به خانه نشینی زن است، پس چرا در جامعه امروز ما این تعداد دختر و زن دانشجو، دکتر، مهندس، استاد دانشگاه، محقق، هنرپیشه، هنرمند، وکیل، نماینده مجلس، فرماندار و بخشدار، عضو شورای شهر، پلیس و نیروی انتظامی، ورزشکار و قهرمان، و .... وجود دارد؟ یعنی همگی این بانوان برخلاف قوانین جمهوری اسلامی و قانون اسلام مشغول به کار و فعالیت هستند و دولتمردان و قانون گزاران و علمای شیعه، سکوت اختیار کرده اند؟! به طور قطع که این چنین نیست و نظام اسلامی این زمینه را فراهم نموده است. در مقابل این پهنه گسترده فعالیت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی که در مقابل خانم ها گسترده است، براساس قوانین اسلامی زن نمی تواند که در جایگاه رهبری جامعه قرار بگیرد. یعنی برای احراز سمت ریاست جمهوری نمی تواند اقدام کند. در همین جا متذکر می شوم که برخی امور و مشاغل، حق نیستند بلکه تکلیف به شمار می آیند. به عنوان مثال وکالت، چه وکالت یک متهم در دادگاه و چه وکالت مردم در مجلس، بیش از آن که حق کسی باشد، وظیفه و تکلیف و بار هستند و مسوولیت سنگینی را بر فرد تحمیل می کنند. بنابراین اگر اسلام در برخی امور برای زن احکامی آورده به منظور کم کردن بار مسوولیت زن و فراهم کردن فرصت برای وی است. زن در مشاغلی که مسوولیت و دردسر کمتری دارد می تواند فعالیت کرده و در عین حال از عهده اموری که برای خود وی هم مطلوب است برآید از جمله رسیدگی و تربیت فرزندان. در مقابل این محدودیت، زمینه های متعدد دیگری برای حضور زنان در حکومت، به صورت مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد: نمایندگی مجلس، وزارت، فرماندار، بخشدار، شهردار و ... و البته بانوان ایرانی هم نشان داده اند که از این فرصت ها به خوبی استفاده کرده و در جهت اعتلای نام ایران و اسلام، فعالیت نموده اند. توجه داشته باشید که یکی از ترفندهای شبهه سازان، بی ارزش کردن مقام مادریست. بزرگ مردان و زنان جامعه ما مدیون تربیت و پرورش مادران و پدران خود هستند. و تربیت کودک را نمی شود «کهنه بچه را پاک کردن» تلقی کرد. نظافت کودک از عهده هر کسی، از جمله یک پرستار کم سواد در مهدکودک، برمی آید اما تربیت «کودک سالم و صالح» فقط زیر نظر مادر، ممکن است.

/ 0 نظر / 43 بازدید